Kursy z pierwszej pomocy

 

Program kursu pierwszej pomocy prowadzony przez instruktorów Firmy HelpMed przygotowany jest w oparciu o najnowsze Wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji, a także Ustawę o Państwowym Ratownictwie Medycznym uwzględniając ryzyka występujące w danym przedsiębiorstwie.

Warto nadmienić, że szkolenia są dostosowywane do charakteru pracy firmy czy profesji.

DLACZEGO WARTO UKOŃCZYĆ KURS PIERWSZEJ POMOCY?

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest jedną z najważniejszych kompetencji jakie powinien posiadać każdy obywatel naszego kraju. Zgodnie z Ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym do udzielania pierwszej pomocy w Polsce zobowiązany jest każdy. Zaś nie udzielenie pomocy poszkodowanemu może wiązać się z nałożeniem pozbawienia wolności do lat 3 zgodnie z Kodeksem Karnym. Wczesne i prawidłowe rozpoczęcie udzielania działań ratowniczych jest kluczowe w całym procesie ratowania życia. Pracownicy jednostek, w których szkolimy zdobywają wiedzę i praktykę niezbędną zarówno w zakładzie pracy jak i w życiu prywatnym.

DLACZEGO MY?

Każdego dnia wyjeżdżamy na ulice polskich miast i wsi udzielając pomocy poszkodowanym w ramach Państwowego Systemu Ratownictwa Medycznego. Każdy z pracowników HelpMed jest praktykiem pracującym w jednostkach Państwowego Systemu Ratownictwa Medycznego, co daje gwarancje wysokiego poziomu merytorycznego organizowanych przez Nas szkoleń.

NASZ SPRZĘT

Korzystamy z zestawu fantomów firmy LAERDAL Little Family QCPR. Technologia QCPR pozwala kontrolować instruktorom efektywność prawidłowo wykonanej RKO przez uczestników szkolenia. Uczestnik szkolenia dzięki aplikacji QCPR otrzymuje także informacje zwrotną o jakości RKO. Dodatkowo posiadamy wysokiej jakości defibrylator AED.

METODY SZKOLENIOWE

Wykorzystujemy najnowsze technologie szkoleniowe. Naszą ulubioną techniką jest wykład interaktywny, a także „case study”, dzięki którym uczestnicy szkoleń mogą ćwiczyć w rzeczywistych warunkach i czasie. Po każdym ćwiczeniu stosujemy metodę debriefingu celem omówienia błędów i dobrych rzeczy wykonanych przez kursantów.

KILKA SŁÓW O ORGANIZACJI

Kurs może odbyć się na życzenie klienta w siedzibie firmy lub stacjonarnie w lokalu przez nas wynajętym. Część teoretyczna nie ma limitu osób na instruktora, w przypadku części praktycznej zajęcia prowadzone są w grupach maksymalnie 10 osobowych. Cenę dostosowujemy do klienta! Skontaktuj się z nami, a my spełnimy każde Twoje oczekiwanie. Przygotujemy dla Ciebie atrakcyjną ofertę kursu z pierwszej pomocy. Twoim zadaniem będzie przygotowanie danych, o które poprosimy i przekazanie daty oraz godziny swoim podopiecznym. Po zakończeniu szkolenia każdy z kursantów otrzyma certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy zgodny z wytycznymi PiP i MEN. Podstawowy program kursu obejmuje pełne 4 godziny zegarowe.

Telefon

506 858 586
507 809 633

Siedziba

ul. Ogrody 31/29
85-870 Bydgoszcz

Godziny otwarcia

Pon-Pt: 8:00 - 17:00
Sb: 9:00 - 15:00

PL-ENG-DE